Joutsenon Opisto

Pöyhiänniementie 2, 54100 JOUTSENO
puh. 045 844 2993
opisto(at)joutsenonopisto.fi
 
Toimisto on avoinna ma-to klo 9.00-15.00.

Joutsenon Opisto sijaitsee Lappeenrannan kaupungissa (Joutsenon kaupunginosan Honkalahdessa) 2,5 km päässä Joutsenon keskustasta, rautatieasemalta, linja-autoasemalta ja 6-tieltä. Lähin bussipysäkki on 800 metrin päässä. Lähes kaikki junat pysähtyvät Joutsenossa.

Henkilökunta

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet
etunimi.sukunimi(at)joutsenonopisto.fi

 

Ulla Huhtilainen
KM, rehtori
045 844 2980

Heidi Lindberg
KM, käyttäytymistieteellisten
aineiden opettaja
Psykologian, kasvatustieteen ja kestävyys- ja ympäristötieteen
linjanjohtaja
045 844 2991

Joanna Hämäläinen
FM, kestävyystieteen opettaja
Korean kielen ja kulttuurin
linjanjohtaja
045 844 2989

Hilla Tolonen                                KM, apulaisrehtori,                       käyttäytymistietellisten aineiden opettaja (perhevapaalla)

Mohammad Etedali
PhD (ABD), englannin kielen opettaja
English language and communication-linjanjohtaja
045 844 2982

Mirja Jokiaho
TaM, kuvataideopettaja Kuvataiteen linjanjohtaja
045 844 2987

Johanna Lindh
FT, S2-opettaja
Suomi toisena kielenä-linjanjohtaja
045 844 2983

Arto Silla
FM, tietotekniikan opettaja, mikrotuki
Japanin kielen ja kulttuurin linjanjohtaja
045 844 2984

Elias Altarriba
TkL, ympäristötekniikan opettaja

Satu Huurtomaa
FM, luonnontieteiden opettaja

Katri Jokipelto
RI, ammatillinen opettaja,
tietotekniikan tuntiopettaja
045 844 2986

Annamari Marttinen
Huk, S2-opettaja

Yuki Nakagawa-Laakkonen
Japanin kielen opettaja

Lee Sunga
BA, korean kielen opettaja

Susa Varis
YM, FM, S2-opettaja

Päivi Pakarinen
Kurssisihteeri
045 844 2993

Juuli Peltola-Kiviniemi
Markkinointikoordinaattori
045 844 2990

Anne Rikman
Toimistosihteeri
045 844 2992

Pia Hongisto
Kokki (perhevapaalla)

Mari Ponkkonen
Keittiöesimies
045 844 2985

Heli Viskari
Kokki
045 844 2985

Ritva Pio
Siistijä
045 844 2981

Tiina Suopanki
Siistijä, asuntolavastaava
045 844 2988

Opiston johtokunta

Pentti Belinskij (puheenjohtaja) pentti.belinskij(at)outlook.com

Sinikka Hurskainen sinikka.hurskainen(at)pp.inet.fi

Johanna Ikävalko johanna.ikavalko(at)icloud.com

Tapio Ikävalko tapio.ikavalko(at)gmail.com

Matti Järviharju matti.jarviharju(at)harikko.fi

Marko Kailasmaa marko.kailasmaa(at)raitis.fi

Jukka Kopra jukka.kopra(at)eduskunta.fi

Eila Kotola matti.kotola(at)pp.inet.fi

Tuula Partanen (varapuheenjohtaja) parttu52(at)gmail.com

Kirsi Poikonen kirsi.poikonen(at)raitis.fi

Anne Selenius anne.selenius(at)edusampo.fi

Eeva Siljander siljander.eeva(at)gmail.com

Laskutustiedot


Joutsenon Opiston kannatusyhdistys ry
Y-tunnus 0206516-6

Laskujen vastaanotto
Verkkolaskuna 003702065166
Verkkolaskujen välittäjä 003708599126 (Liaison)

Sähköpostitse: fennoa.FI.P.120269-6@docinbound.com
 
Postitse:
Joutsenon Opiston kannatusyhdistys ry
PL 54973
01051 LASKUT